Zkuste kameňáky trochu jinak

800px Edge Dry - řez kameňáku

Kamenické rohy jdou realizovat mnoha způsoby a je jasné, že na vodní pile je to nejsnadnější a bez prachu. Když ale vodní pila není, přichází na řadu pevná ruka a kvalitní diamantové kotouče. A proto bychom vám rádi doporučili kotouč Edge Dry, který plní funkci řezného i brusného kotouče. Pojďme se na tento kotouč podívat trochu podrobněji.

 

Určeno pro úhlovou brusku

800px Distar Edge na flexe

Maximální otáčky Použití
13300/min Za sucha

 

Řeže i brousí

300px Edge Dry 125mm

Edge Dry má tloušťku disku 1,6 mm a proto se nedokáže rychlostně vyrovnat ultratenkým kotoučům, ale na druhé straně má segmentový diamant v celé ploše z přední i zadní strany. To z něj dělá univerzálního pomocníka při řezech obkladů nebo dlažeb pod úhlem a při následném broušení větších odchylek. Finální doladění bez otřepení doporučujeme provádět lamelovými kotouči.

 

Edge Dry 115mm  Edge Dry 125mm

 

 

S Dusterem 45 pošlete prach do vysavače

390px Mechanic Duster 45Pokud se rozhodnete k realizaci Jolly rohů s kotoučem Edge Dry, nabízí se také možnost využít k odsávání prachu pomůcku Duster 45. Ale pozor, kryt zvyšuje hmotnost úhlové brusky a ze začátku může být celkově při realizaci kameňáků přítěží. Obrňte se trpělivostí a ve finále zjistíte, že kryt je neocenitelným pomocníkem.

 

Více informací