Jak snadno vyrovnat obklady a dlažbu s R.L.S. VITE

Demontáž kloboučku Raimondi R.L.S. Vite ukopnutím

Raimondi nabízí dvě systémová řešení na vyrovnání velkoformátové dlažby, obkladů a přírodního kamene - RLS CLASSIC (spona, klín, kleště) a RLS VITE (šroub, klobouček). Obě řešení jsou dobrá, ale nivelační systém R.L.S. Vite má několik výhod navíc, které vám práci zpříjemní.

  • Rovnoměrné dotahování kloboučku minimalizuje šanci na předčasné prasknutí šroubu
  • Nízká základna spony (2mm) umožňuje lepení do tenčí vrstvy lepidla
  • Montáž nevyžaduje žádné extra nářadí
  • Na rozdíl od klínů se kloboučky při odstraňování neničí

 

Nivelační klobouček

Snadná montáž ručním protočením kloboučku na nivelačním šroubu. Dotažením kloboučku na šroub dojde k přitažení dvou obkladových prvků do stejné roviny. Demontáž se provádí následující den po pokládce odklepnutím pomocí gumové paličky ve směru spáry. 

Klobouček (150px) 

Šrouby pro spáru 1mm

Šrouby pro spáru o šířce 1mm máme pro obkladové prvky tloušťky 3-15mm a na montáž přírodního kamene tloušťky 14-26mm. Obě možnosti jsou určené do průběžné spáry.

 Šroub 3-15mm, 1mm spára (150px)

Šrouby pro spáru 1,5mm

Šrouby pro spáry o šířce 1,5mm máme momentálně k dispozici pro průběžnou spáru, ale můžete se těšit také na variantu do kříže a pro pokládku na vazbu.

Šroub 5-15mm, 1,5mm spára (150px) 

Šrouby pro spáru 3mm 

Novinka - nivelační šrouby pro spáru o šířce 3mm s možností vsazení do průběžné spáry, do kříže nebo téčkové šrouby pro pokládku na vazbu.

Šroub 5-15mm, 3mm spára (150px)

Šroub 3-15mm, kříž, 3mm spára (150px)T šroub 3-15mm, 3mm spára (150px)

 

Ochranná podložka proti škrábancům - sázka na jistotu

Pracujete s obklady, které mají citlivou povrchovou úpravu? Pro tento účel máme připravené ochranné podložky proti škrábancům , které stačí naklapnout na klobouček. Podložky jsou zejména vhodné pro měkký obkladový střep nebo obklady ze skla. Podložka má na spodní straně silikonový kroužek, který zabrání protáčení a ochrání podklad před vrypy.

Montáž RLS VITE kloboučku s ochrannou podložkou

Montáž dlažby s ochrannou podložkou proti škrábancům       

Usnadněte si montáž a demontáž kloboučku s ViteXpress

Kloboučky lze samozřejmě dotahovat ručně, ale Raimondi přišlo s novinkou, která jejich montáž usnadňuje. Pokud jste tedy profesionál a využíváte systém Vite pravidelně, doporučujeme dokoupit také přípravek ViteXpress, který je vhodný pro všechny typy aku vrtaček.

Raimondi ViteXpress pro rychlejší montáž kloboučků

 

Video ukázka nivelačního systému v praxi