Jak rychle začistit otřepení na hraně dlažby?

Lamelové kotouče, foto (800x521px) (compressed)

Lamelové kotouče Fleximont je možné přirovnat k diamantovým houbičkám na steroidech a využijete je hlavně k začištění otřepení, které vzniká při dělení keramiky a kamene. Hlavní výhodou kotoučů jsou měkké lamely, které eliminují vibrace a zabraňují štípání během broušení. Právě proto se hrubší lameláky využívají také k odstranění drobných odchylek u Jolly rohů. Mezi kotouči jsou velké rozdíly a proto níže popisuji každý samostatně a věřím, že vám to usnadní výběr :).

Výhody:

  • Vynikající nástroj na začištění otřepení a doladění drobných odchylek
  • Mají jemný nájezd na hranu
  • Neskáčou a neštípou
  • Broušení máte plně pod kontrolou
  • Nevyžadují úhlovou brusku s regulací otáček

 

Připravte si flexu, jdeme na to...

Montolit Fleximont - Brusný kotouč na dlažbu na flexe 800px 

Vhodný typ úhlové brusky Maximální otáčky
115-125mm 10500/min

 

FleximontGG - terminátor

Montolit FleximontGG - brusný kotouč na dlažbu - zrnitost 60Lamelový kotouč FleximontGG má nejrychlejší a zároveň nejhrubší výbrus ze všech tří kotoučů, proto je vhodný hlavně na dočišťování drobných odchylek u kamenických rohů. Vytvářet fazety lze na hraně slinutých dlažeb a přírodního kamene, ale je potřeba pracovat rychle a nelze očekávat kvalitu výbrusu jako u lameláků s jemnějším zrnitostí. Na fazetování měkkých obkladů není tento kotouč vhodný vůbec.

Více informací

 

 

FleximontGM - univerzální voják

Montolit Fleximont GM - brusný kotouč na dlažbu a obkladLamelový kotouč Fleximont GM je nejoblíbenější ze všech tří kotoučů, což je dané jeho vysokou čistotou a dostatečnou rychlostí výbrusu. Poradí si s vytvořením fazety u dlažby, kamene, skla a někdy lze použít i na měkký obkladový střep. Kotoučem budete schopni začistit otřepení způsobené ruční řezačkou, ale nejlepších výsledků dosáhnete při dělení na vodní pile, to pak může hrana vypadat jako z fabriky.

Více informací

 

 

FleximontGF - citlivý hoch

Montolit FleximontGF - brusný kotouč na obklad - zrnitost 200Lamelový kotouč Fleximont GF ubírá materiál z hrany nejpomaleji ze všech tří kotoučů, ale zároveň má nejčistější výbrus. Díky tomu je vhodný na obklady s měkkým střepem a obkladové prvky s citlivou povrchovou úpravou. Dá se použít také na zabrušování dlažby, ale pouze v případě, že byla řezaná na vodní pile.

Více informací

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení